Kalendarium z życia Waltera Russella

1871: 19 maja w Bostonie Walter Russell przychodzi na świat.

1872: Mając 11 miesięcy W. Russell podejmuje pierwsze próby gry na pianinie. (link)

1878: W. Russell przeżywa swoją pierwszą iluminację.

1884: W. Russell rozpoczyna pięcioletnią naukę w szkole, którą opłaca sobie pracując jako organista w miejscowym kościele.

1885: W. Russell jest bliski śmierci z powodu błonicy. Chociaż choroba zniszczyła jego gardło, odzyskuje pełnię zdrowia dzięki drugiej kosmicznej iluminacji i poznaniu zasady samoleczenia.

1891: W. Russell kończy 20 lat. Bierze udział w walkach na Kubie podczas wojny amerykańsko-hiszpańskiej.

1892: W. Russell przeżywa kosmiczną iluminację po raz trzeci.

1894: W. Russell żeni się z Helen Andrews.

1895: W. Russell przejmuje przewodnictwo w Twilight Club.

1897-1898: Walter Russell zostaje redaktorem artystycznym magazynu Colliers Weekly, bierze udział w wojnie amerykańsko-hiszpańskiej jako korespondent gazety Colliers Weekly i Century.

1899: W. Russell przeżywa kosmiczną iluminację po raz czwarty.

1900: W. Russell kończy malować alegoryczny obraz „Potęga Wieków” po raz pierwszy zaprezentowany na Międzynarodowej Wystawie w Turynie, gdzie przynosi uznanie jego twórcy. Obraz pokazywany jest w wielu krajach europejskich. Russell otrzymuje nagrody we Francji, Belgii i Hiszpanii oraz zostaje członkiem Hiszpańskiej Akademii Sztuki i Literatury w Toledo.

1903: W. Russell realizuje zlecenie dla The Ladies’ Home Journal i portretuje 12 najpiękniejszych dzieci w Stanach Zjednoczonych.

1905: W. Russell zostaje hodowcą koni.

1906: W. Russell przeżywa kosmiczną iluminację po raz piąty.

1907: W. Russell projektuje budynek The Studio Building w Nowym Jorku.

1908: W. Russell projektuje budynek Alwyn Court w Nowym Jorku.

1913: W. Russell przeżywa kosmiczną iluminację po raz szósty.

1900-1914: W. Russell pracuje głównie jako portrecista dzieci. Jego nauczycielami są Albert Munsell i Ernest Major z Bostonu, Howard Pyle z Filadelfii, oraz Paul Laurens z Académie Julian w Paryżu.

1914-1920: W. Russell pracuje jako portrecista znanych osobistości, pisze książki i bierze udział w powstaniu kilku budynków, które stoją do dziś. Wraz z wieloma rzeźbiarzami, architektami i malarzami tworzy i wciela w życie ideę własności spółdzielczej dla pracowni artystycznych w Nowym Jorku.

1920: W maju W. Russell w wieku 49 lat przeżywa swoją najdłuższą iluminację przez 39 dni i nocy, zapisując około 40.000 słów, które otrzymał od Światła Kosmicznej Świadomości, opublikowanych później w książce „A Message of Divine Iliad”. (link)

1921: W. Russell maluje obraz pt. „Fala Oktawowa”. Opisuje dwa nieznane dotychczas pierwiastki chemiczne uridium i urium będące izotopami aktynu.

1922: Dr. Henry Norris Russell analizuje pierwsze astronomiczne diagramy W. Russella.

1922-1940: Dr H. H. Sheldon na polecenie W. Russella buduje laboratorium na Uniwersytecie Nowy Jork, by zademonstrować jego odkrycia dotyczące wodoru. W. Russell spotyka się z Nikolą Teslą i rozmawia na temat Russelliańskiej Kosmogonii. W. Russell nakłania różne laboratoria badawcze należące między innymi do Union Carbide, Westinghouse i General Electric, żeby zweryfikowały jego odkrycia związane z budową atomu.

1926: W. Russell publikuje dwa Układy Okresowe oraz książkę „Universal One”.

1927: W. Russell przeprowadza publiczną demonstrację działania polaryzacji i dokonuje transmutacji wody w firmie Westinghouse Lamp Company w miejscowości Bloomfield w stanie New Jersey. (link)

1927-1939: W. Russell prowadzi serię wykładów dla kierownictwa i pracowników IBM pod hasłem „Myśl – Pierwsza zasada sukcesu w biznesie.”.

1930: W. Russell publikuje „The Russell Genero-radiative Concept” jako korektę do książki „Universal One”.

1927: Firma Westinghouse Lamp umożliwia W. Russellowi korzystanie ze swoich urządzeń w celu transmutowania gazów.

1927: W. Russell zostaje rzeźbiarzem i realizuje pierwsze zlecenie dla Thomasa Edisona.

1930: 21 lipca New York Times publikuje artykuł W. Russella, w którym kwestionuje on Newtonowską teorię grawitacji.

1931: W. Russell kończy 60 lat. Mieszka pod adresem 450 East 50th Street w Nowym Jorku.

1934: W. Russell publikuje książkę „The Sculptor Searches for Mark Twain’s Immorality”. Wykonuje rzeźbę „Memoriał Marka Twaina”.

1941: The American Academy of Sciences w uznaniu dla odkrytych przez W. Russella pierwiastków chemicznych: deuteru, trytu, uranu i plutonu, które udało się wyizolować laboratoryjnie, przyznaje mu tytuł doktora.

1942: W. Russell rzeźbi popiersie Franklina D. Roosevelta.

1944: W. Russell publikuje książki „The Immortality of Man” oraz „Power Through Knowledge”, w której używa terminu New Age.

1946: Glenn Clark publikuje książkę o Walterze Russellu „The Man Who Tapped The Secrets of the Universe”.

1947: W. Russell publikuje „The Secret of Light”.

1948: W. Russell żeni się z Daisy Stebbing (Lao Russell). Razem zakładają uniwersytet „The University of Science and Philosophy” w pałacu w Swannanoa w stanie Virginia. Tutaj Walter Russell będzie mieszkał do końca życia oraz prowadził wykłady dla swoich studentów. W pałacu zgromadzone będą i udostępniane do 1998 roku obrazy, rzeźby i manuskrypty W. Russella. W tym samym roku ukazuje się książka „The Message of the Divine Iliad Volume 1”.

1949: W. Russell publikuje „The Message of the Divine Iliad Volume 2” oraz „The Book of Early Whisperings”.

1950: Walter i Lao Russell publikują pierwszą edycję „The Home Study Course”. W. Russell prowadzi serię wykładów w Swannanoa dla swoich studentów. Nie udaje mu się powtórzyć eksperymentu z transmutacją wody.

1953: 13 lutego W. Russell wysyła „An Open Letter to The World of Science”.

cdn.