Glenn Clark spotyka Waltera Russella

czowiek-ktory-pozna-tajemnice-wszechwiata

Książka Glenna Clarka „Człowiek, który poznał tajemnice wszechświata” to obecnie jedyna pozycja w języku polskim o Walterze Russellu i jego kosmologii. Jest to krótka, bo zaledwie 80 stronicowa opowieść o życiu i dziełach niezwykłego człowieka, będąca inspiracją, a nawet dokładną wskazówką do tego jak odnieść sukces i być szczęśliwym we własnym życiu. Autor relacjonuje w niej spotkanie z wybitnym i uduchowionym uczonym i artystą, który świadomie postępował zgodnie z kosmicznym prawem. Ponadto przedstawia wiele ciekawych wydarzeń z biografii Russella, prezentuje w skrócie jego koncepcje, przytaczając jego wypowiedzi oraz wykłada pięć praw sukcesu.

Część książki to portret artysty i prezentacja jego dorobku malarskiego, pisarskiego rzeźbiarskiego, architektonicznego i muzycznego. Znajdują się w niej zdjęcia rzeźb Russella, z których pierwszą wykonał mając 50 lat. Ze zlecenia wykonania popiersia Thomasa Edisona nie wywiązał się wtedy inny artysta i Russell postanowił, że pomimo braku kwalifikacji i wiedzy w tym kierunku zrobi ją samodzielnie. W trakcie nocnej jazdy pociągiem do domu uczonego Russell cały czas medytował i koncentrował się na zadaniu. W efekcie powstała wspaniałą rzeźba, a Russell zyskał nowy fach i wiele zleceń.

Mieć absolutną wiarę i ufność w powodzenie swych działań, być mistrzem we wszystkim co się robi i kochać wszystko co się robi – to najważniejsze z przesłań tej książki. Dzięki nim osiąga się nie tylko sukces zawodowy i osobisty, ale pozostaje się zdrowym i silnym przez całe życie. Sam Russell dożył 92 lat w pełni sił witalnych, a mając 69 lat zdobył pierwszą nagrodę w jeździe figurowej na lodzie, którą to dyscyplinę aktywnie promował na samym początku jej rozwoju w Stanach Zjednoczonych, zakładając Nowojorski Klub Łyżwiarski.

To zaledwie niewielki ułamek tego, czym zajmował się Walter Russell jako artysta, uczony, biznesmen, sportowiec i czego dokonał pomimo braku formalnego wykształcenia. Książka stanowi jedynie krótki przegląd osiągnięć tego geniusza, człowieka renesansu, Leonarda da Vinci XX wieku. Skąd czerpał swą wiedzę, inspirację i jak to się stało, że w jednej chwili poznał naturę Wszechświata? Odpowiedź znajdzie czytelnik na kartach tej książki. Być może dzięki jej lekturze uświadomi on sobie własną moc i znajdzie prawdę, której poszukuje. Chociaż prawdą się żyje, a nie ją głosi, to Walter Russell robił po mistrzowsku i jedno i drugie.

Glenn Clark „Człowiek, który poznał tajemnice wszechświata”, Wydawnictwo Medium, 2008

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s