Era Transmutacji to nie New Age

Era Transmutacji to mający nastąpić nowy okres w dziejach ludzkości wywołany zmianą paradygmatu naukowego i przyjęciem nowej koncepcji materii. Obecnie uważa się, że materia zbudowana jest z różnych atomów zwanych pierwiastkami chemicznymi, które charakteryzują się trwałymi właściwościami.W rzeczywistości substancja jest tylko ruchem, a pierwiastki można transmutować, czyli uzyskiwać jedne z drugich regulując żyroskop, jakim jest każdy atom. Za pomocą prądu elektrycznego i zjawiska podwójnej polaryzacji możliwe jest na przykład uzyskiwanie wodoru z atmosfery ziemskiej, przez co mógłby się on stać niewyczerpanym i darmowym paliwem.

Fakt, że każdą substancję będzie można dowolnie przeistaczać oznacza, że wartości materialne stracą swoją moc, zmieni się pojęcie bogactwa i zniknie główna przyczyna nierówności społecznych, wojen i konfliktów.W tym kontekście Era Transmutacji charakteryzować się będzie stopniową zmianą systemu wartości, sposobu myślenia w każdej dziedzinie życia i sposobu życia na całym globie. Ten nowy światopogląd będzie odpowiadał wielu ideom ruchu New Age, takimi jak równość wszystkich ludzi, miłość jako największe dobro i człowiek jako najwyższa wartość.

Walter Russell uważany jest za jednego z prekursorów ruchu New Age, ponieważ używał on tego terminu w swoich publikacjach. Niestety przez lata termin New Age puchł i stał się pewnego rodzaju sloganem, pod który podpięto wiele ruchów i idei nie pasujących do naukowego lub religijnego mainstreamu. Pierwotne znaczenie terminu zgubiło się w natłoku różnych koncepcji i zostało po prostu ośmieszone. Etykietowanie jest sposobem na utrzymanie status quo. Potrzeba zatem odwagi i determinacji, by przebić się przez zasłonę dezinformacji.

Nowa era to w rzeczywistości kolejny skok w rozwoju ludzkiej świadomości i powstanie wyższej cywilizacji. Główną tego przyczyną będzie poznanie wiedzy, którą Russell opisuje w swoich pracach i której jednym z zastosowań stanie się transmutowanie pierwiastków chemicznych – stąd nazwa nowej ery. Efektem tego będzie koniec wojen i konfliktów oraz zjednoczenie ludzkiej myśli. W Erze Transmutacji zostanie osiągnięty najbardziej wyczekiwany przez ludzi cel, jakim jest pokój na Ziemi. Potrzebni są do tego przywódcy z wielką wizją i naukowym zapleczem. Odpowiedzialnością nauki jest zastosować kosmologię Russella na szeroką skalę i rozpocząć nową erę już teraz.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s