Współcześni oświeceni

Walter Russell był geniuszem i jednym z oświeconych. Był o tyle wyjątkowy, że wyjaśnił prawdziwą naturę rzeczywistości w słowach nauki XX wieku. Russell powiedział, że żaden człowiek nie jest taką rzadkością jak geniusz, a co dopiero mistyk, których żyje zaledwie kilkoro na całej planecie. Chciałbym przedstawić i krótko opisać tych przebudzonych, którzy całkiem niedawno głosili lub w dalszym ciągu głoszą Jedną Prawdę. Wymieniam tych, których sam poznałem i do których wracam. W przyszłości będę uzupełniał tę listę.

Nisargadatta („Czym jestem”) – jego słowa są proste, trafne i bezpośrednie, przetrwają jeszcze tysiące lat niosąc wielką moc przemiany. Przestań okłamywać siebie, stopniowo porzucając wszelkie zobowiązania. Jaki jest sposób na poznanie prawdy? Zadawać sobie wszędzie i zawsze tylko jedno pytanie: „Czym jestem?” i skupiać całą swoją uwagę na znalezieniu odpowiedzi.

Anthony de Mello („Przebudzenie”) – zakorzeniony w chrześcijaństwie, ksiądz jezuita, w przystępnej formie, za pomocą krótkich historyjek, przypowieści i własnych doświadczeń wskazuje na coś co leży poza jakąkolwiek religią. Tłumaczy, kiedy zaczyna się przebudzenie – wtedy, gdy zaczynasz się zastanawiać, czy to ja zwariowałem, czy inni.

Jiddu Krishnamurti („Wolność od znanego”) – wielki nauczyciel duchowy, przejęty losem całej ludzkości. Szuka odpowiedzi skąd biorą się nasze konflikty i nieszczęścia. Skłania do bycia odpowiedzialnym i uczciwym, bo tylko rzetelna obserwacja samego siebie ma moc wywołania zmiany. Zmiana zachodzi tylko w chwili oświecenia, kiedy obserwator staje się tym co obserwowane.

Eckhart Tolle („Potęga teraźniejszości”) – bardzo popularny, wielki mistrz, który chętnie dzieli się swoim własnym doświadczeniem spontanicznego przebudzenia. W łagodnych słowach sprowadza Cię do „tu i teraz”. Tylko teraźniejszy moment istnieje naprawdę, a przeszłość i przyszłość są wytworem umysłu, który goni za zaspokojeniem swoich potrzeb. Skup się na chwili obecnej, a zniknie wszelkie cierpienie.

Bentinho Massaro: „dlaczego Twoje życie nie miałoby być ciągłą ekstazą?” – pyta. Radość z przemienienia i bycia w chwili obecnej jest wprost oszałamiająca i zaraźliwa. To bardzo aktywny i inspirujący nauczyciel, który pokazuje, że można żyć pełnią życia i głosić prawdę.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s