Współcześni oświeceni

Walter Russell był artystą geniuszem świadomym swojej łączności z niewidzialną rzeczywistością Ducha. Był mistykiem doznającym regularnych stanów iluminacji, kiedy to otrzymywał bezpośrednie przesłania ze Źródła Stworzenia.  Jego wyjątkowość jako mistrza duchowego polegała na tym, że treść swoich przekazów wyraził w słowach nauki XX wieku. Dla człowieka Zachodu, rozerwanego pomiędzy materializmem nauki a rytualizmem  religii, nauki Russella mogą stanowić nieoceniony drogowskaz na ścieżce do rozpoznania duchowej prawdy.

Russell powiedział, że żaden człowiek nie jest taką rzadkością jak geniusz, a co dopiero mistyk, który pozostaje w nieustannej komunikacji z Jednią. W tym samym czasie żyje na powierzchni ziemi zaledwie kilkoro takich ludzi. Ich przekazy są tożsame i trwają niezachwiane w wieczności dla kolejnych pokoleń. Oto kilku współczesnych przebudzonych – niektórzy odeszli już z fizycznego planu – których słowa głoszą Jedną Prawdę.

Nisargadatta („Czym jestem”) – jego słowa są proste, trafne i bezpośrednie, przetrwają jeszcze tysiące lat niosąc wielką moc przemiany. Przestań okłamywać siebie, stopniowo porzucając wszelkie zobowiązania. Jaki jest sposób na poznanie prawdy? Zadawać sobie wszędzie i zawsze tylko jedno pytanie: „Czym jestem?” i skupiać całą swoją uwagę na znalezieniu odpowiedzi.

Anthony de Mello („Przebudzenie”) – zakorzeniony w chrześcijaństwie, ksiądz jezuita, w przystępnej formie, za pomocą krótkich historyjek, przypowieści i własnych doświadczeń wskazuje na coś co leży poza jakąkolwiek religią. Tłumaczy, kiedy zaczyna się przebudzenie – wtedy, gdy zaczynasz się zastanawiać, czy to ja zwariowałem, czy inni.

Jiddu Krishnamurti („Wolność od znanego”) – wielki nauczyciel duchowy, przejęty losem całej ludzkości. Szuka odpowiedzi skąd biorą się nasze konflikty i nieszczęścia. Skłania do bycia odpowiedzialnym i uczciwym, bo tylko rzetelna obserwacja samego siebie ma moc wywołania zmiany. Zmiana zachodzi tylko w chwili oświecenia, kiedy obserwator staje się tym co obserwowane.

Joel Goldsmith („Droga do Nieskończoności”) – amerykański biznesmen, który po wielu latach studiów nad Pismem Świętym został aktywnym nauczycielem duchowym i uzdrowicielem. Joel pokazuje, że wszechświat ma naturę duchową i że wszelka moc płynie z Ducha. Kluczem do niej jest wewnętrzne oddanie się przewodnictwu Chrystusa. [Czytaj więcej tu]

Eckhart Tolle („Potęga teraźniejszości”) – bardzo popularny, wielki mistrz, który chętnie dzieli się swoim własnym doświadczeniem spontanicznego przebudzenia. W łagodnych słowach sprowadza Cię do „tu i teraz”. Tylko teraźniejszy moment istnieje naprawdę, a przeszłość i przyszłość są wytworem umysłu, który goni za zaspokojeniem swoich potrzeb. Skup się na chwili obecnej, a zniknie wszelkie cierpienie.

Bentinho Massaro: „dlaczego Twoje życie nie miałoby być ciągłą ekstazą?” – pyta. Radość z przemienienia i bycia w chwili obecnej jest wprost oszałamiająca i zaraźliwa. To bardzo aktywny i inspirujący nauczyciel, który pokazuje, że można żyć pełnią życia i głosić prawdę.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s