Germańska – nowy paradygmat, część II

Germańska Heilkunde, dotychczas znana jako Germańska Nowa Medycyna ustanawia nowy paradygmat medyczny na miarę nowej ery i nowego człowieka. Oto wyrażona w języku zachodniej medycyny prosta, spójna i praktyczna koncepcja opisująca człowieka jako całość, jedność psychiki i ciała. Jej twórcą jest lekarz, dr Hamer, który za swoje odkrycia i kilka tysięcy wyleczonych przypadków został pozbawiony prawa do wykonywania zawodu. Co za nagroda za osiągnięcia, które całkowicie zmieniają nasz pogląd na przyczynę chorób i pozwalają je skutecznie leczyć!

Według Germańskiej kluczowym zjawiskiem jest konflikt. Powstaje on na skutek nagłego, stresującego wydarzenia, uderzającego w ważny aspekt naszej osobowości, z którym mierzymy się w samotności. Dochodzi wtedy w organizmie do zaburzenia na trzech płaszczyznach: narządu, mózgu oraz psychiki, i zostaje uruchomiona pierwsza faza konfliktu, tzw „faza zimna”, w której organizm we wszystkich wymienionych sferach skoncentrowany jest na poradzeniu sobie z trudną sytuacją. Jeśli mu się to uda, następuje druga faza, tzw „faza ciepła”, w której następuje oczyszczanie się i regeneracja, jak po intensywnym wysiłku, w celu przywrócenia zaburzonego stanu równowagi. Obie fazy występują zawsze, a ich intensywność i czasy trwania są od siebie zależne.

To bardzo skrótowy opis przebiegu każdej „choroby”, będącej w rzeczywistości skutkiem wydarzenia naruszającego biologiczną równowagę żywego organizmu. Nietrudno zauważyć, że Germańska Heilkunde pozostaje zgodna z Russelliańską Nauką o naturalnym prawie harmonii i skutkach jej zaburzenia. Każdy konflikt ma indywidualny charakter i nie ma jednego skutecznego podejścia, poza tym, żeby „osoba chora” była w stanie go pomyślnie rozwiązać. Jeśli uświadomi sobie przyczynę konfliktu i ze zrozumieniem przejdzie przez dwa wymienione etapy, proces zdrowienia będzie szybszy i skuteczniejszy. Dotyczy to w takim samym stopniu zwykłego przeziębienia, alergii, raka, czy nawet choroby psychicznej. Ponieważ przebiegi konfliktu zapisują się na trwałe w naszym mózgu w postaci tzw szyn, możliwe są ich nawroty w postaci na przykład chorób przewlekłych.

Ból, tak samo jak inne negatywne przejawy procesu zdrowienia,  pełni bardzo ważną funkcję, a jego eliminowanie za pomocą środków farmakologicznych może mieć fatalne skutki. Germańska tłumaczy, że w procesie rozwiązywania konfliktu wszystkie zjawiska zachodzące w organizmie są celowe i mają pomóc w wykonaniu ciężkiej pracy jaką jest odzyskanie biologicznej równowagi. Dolegliwości bólowe mogą na przykład chronić ciało lub organy, i trzymać nas w spokoju przykładowo po to, by faza gojenia przebiegała jak najbardziej optymalnie.

Germańska przedefiniowała pojęcie choroby, która nie jest walką lecz dwufazowym procesem radzenia sobie z trudną sytuacja życiową. Germańska zmieniła nasz pogląd na istnienie wirusów, rolę bakterii w procesie zdrowienia, i pozwoliła wziąć odpowiedzialność za swoje zdrowie, poprzez wzrost świadomości siebie i wyeliminowanie poczucia strachu. Wyłączając urazy i zatrucia, to stres, czyli powszechnie wywoływany strach o własne życie, jest główną przyczyną naszych problemów ze zdrowiem i przedwczesnej śmierci. Strach narusza naszą wewnętrzną harmonię, zaczynając od umysłu, gdzie wyobrażamy sobie wszystkie potencjalne zagrożenia. Żeby im sprostać, mobilizujemy siły naszego organizmu, a potem ponosimy koszty takiej mobilizacji. Ciało, i nasza kondycja fizyczna, jak zawsze, tak i w tym wypadku, jest odzwierciedleniem tego, co dzieje się w naszym umyśle.

Pozostańmy w spokoju i zaufaniu. Skoro jest Inteligencja, która stworzyła nas i zaprojektowała zgodnie z jednym prawem, wystarczy pozwolić jej działać w naszym życiu.

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s