Joel S. Goldsmith – Nieskończone Niewidzialne

Goldsmith5

Jeśli chcesz poznać Kim jest Ten, który jest bliżej Ciebie niż Twój własnych oddech – jeśli chcesz poznać Ojca, który jest w Tobie i odkryć Ziemię Świętą tam gdzie stoisz – jeśli chcesz wiedzieć co znaczy, że sam nic z siebie uczynić nie możesz – jeśli przeczuwasz, że Bóg choć jest poza dobrem i złem tego świata, może być przez Ciebie doświadczony, to słowa Joela S. Goldsmitha mogą poprowadzić Cię dalej w tym kierunku, który już sam obrałeś. Czytaj Drogę do Nieskończoności, Życie Łaską, Grzmot Ciszy, Praktykowanie obecności, Sztukę medytacji. Gorąco Cię zachęcam i zapewniam, że się nie zawiedziesz.

Doświadczenia mistyczne Waltera Russella to nie odosobniony przypadek. W XX wieku przyszło do ludzkości wielu boskich posłańców, w tym Joel Goldsmith. Jego słowa, lub raczej tego, który przez niego przemawiał, niosą niewyobrażalną moc. Wystarczy, że będziesz chciał je usłyszeć. Chrystus żyje. Żyje w Tobie i przemawia nieustannie do Ciebie i przez Ciebie. Jesteś Światłością Świata. Jesteś Synem Boga. Do Ciebie należy Królestwo Niebieskie. Jeśli potrzebujesz, żeby powiedział Ci to ktoś inny niż ty sam, to posłuchaj jednego z wielkich mistyków chrześcijańskich, Joela Goldsmitha.

Czym jest Niekończone Niewidzialne? To tylko słowa, które mają wyrazić coś, czego wyrazić nie sposób. Dla Joela takie właśnie słowa pozwalały wytrącić umysł z myślenia, definiowania i kategoryzowania. Nieskończone Niewidzialne wykracz poza to co jest skończone w czasie i przestrzeni. Możesz nazwać to Bogiem, Absolutem, Jednią, Allahem, Źródłem, Inteligencją, Nieprzejawionym, Jaźnią, Światłem, Uniwersalnym Umysłem, Tajemnicą, Brahmanem, Esencją, Pustką, Miłością… nie ma to znaczenia. No właśnie, TO nie ma znaczenia. TO wymyka się wszelkiemu znaczeniu. A jednak JEST. JEST Bliżej Ciebie niż Twój własny oddech.

Joel Goldsmith, tak jak Walter Russell, pokazuje Ci, że wszechświat ma naturę duchową a nie materialną. To Duch jest jedyną przyczyną, a materia jedynie skutkiem Jego działania. To z Ducha wypływa wszelka moc, która wyraża się w materii. Dlatego pierwszeństwo przed poznaniem zmysłowym ma poznanie wewnętrzne zwrócone do Źródła umiejscowionego w Tobie samym. Podczas medytacji wyciszasz umysł i skupiasz uwagę na wewnętrznym doświadczeniu. Wtedy dostępujesz Łaski, z którą wszelka Wiedza zostaje Ci dana.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s