Walter Russell – człowiek, który podarował światu energię atomową

uklda_fragment2

Po wysłuchaniu wywiadu z Walterem Russellem nie ma wątpliwości, że był jednym z największych geniuszy XX wieku. Dziś wiemy już, że to on podarował światu energię atomową!

Pół godzinny wywiad przeprowadził Andrew Wilson w 1952 roku w pałacu Fundacji Waltera Russella w Swannanoa, w obecności Lao Russell. Z wywiadu dowiadujemy się, że to odkrycie przez Waltera Russella dwóch pierwiastków chemicznych: uridium i urium – zamieszczonych po raz pierwszy na jego układach okresowych – zapoczątkowało badania naukowe, które doprowadziły do uzyskania energii atomowej. Ponadto już na początku II Wojny Światowej zaproponował on zbudowanie systemu obronnego dla zagrożonej bombardowaniem Anglii oraz w Stanach Zjednoczonych, ale został przed tym skutecznie powstrzymany.

Działające lobby naukowe nie tylko przejęło część dokonań genialnego wynalazcy i bez jego wiedzy wykorzystało je do własnych badań, ale również w żaden sposób oficjalnie nie chciało się ustosunkować do nowatorskich pomysłów Russella. Przywiązanie do tradycji naukowej oraz zbytni radykalizm russelliańskich koncepcji to główne przyczyny tej sytuacji, jak twierdzi Russell. Trudno jednak nie zauważyć, że działania ówczesnych uczonych były zupełnie świadome, przepełnione pychą, arogancją i ignorancją, które widoczne są także dzisiaj i to na nieporównywalnie większą skalę.

Gdyby poważnie i uczciwie potraktowano dzieło Russella oraz jego propozycje zastosowania nowej wiedzy już w 1926 roku, nasz świat wyglądałby teraz zupełnie inaczej. Walter Russell nadal nie otrzymał należnego mu uznania za wkład w rozwój współczesnej nauki, w tym między innymi za odkrycie energii atomowej, która w założeniu miała służyć wyłącznie dobru ludzkości.

Według Russella nauka i religie muszą się zjednoczyć. Nowy paradygmat naukowy ma stopniowo zastępować stary system myślowy, a przyczynią się do tego nie uczeni, lecz artyści, poeci, pisarze, genialni twórcy na całym świecie oraz wielcy mistrzowie duchowi, którzy od zarania dziejów wyrażają rytmy wszechświata i przejawiają boską iskrę tworzenia.

Z pełnym zapisem nagrania z wywiadu można się zapoznać tutaj, a jego tłumaczenie dostępne jest na naszej stronie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s