Światło Niepodzielone

Źródłem Stworzenia jest Światło Umysłu, które je poczęło.

Bóg jest Światłem Umysłu. Myślący Umysł Boga jest wszystkim, co jest. Umysł jest uniwersalny. Umysł Boga i Umysł człowieka są JEDNOŚCIĄ.

Ten wiecznie-tworzący się wszechświat, który jest wiecznie-odnawiającym się ciałem Boga, stanowi wytwór Umysłu-wiedzącego wyrażony przez Umysł-myślący.

W Świetle Umysłu Boga jest pełnia wiedzy. Oznacza ona całkowitą znajomość JEDNEJ IDEI Stwórcy, która manifestuje się w Jego Stworzeniu.

Niepodzielone i nieuwarunkowane Światło Umysłu jest wiecznym stanem spoczynku. To niewidoczne Światło Ducha jest doskonałą równowagą i bezruchem, który stanowi fundament podzielonego i ciśnieniowo-uwarunkowanego wszechświata ruchu.

W tym Świetle nie ma ani żadnej zmiany, ani różnicy warunków, ani formy, ani ruchu. Jest to zerowy wszechświat RZECZYWISTOŚCI. W nim znajdują się wszystkie zalety Umysłu: wiedza, inspiracja, moc, miłość, prawda, równowaga i prawo, które nigdy nie są stwarzane, lecz w poruszających się ilościach naśladowane w podzielonym wszechświecie ruchomych fal zwanych materią.

Światło Umysłu to dla falowej dźwigni zerowy punkt podparcia, z którego ruch jest rzutowany.  Jego zerowy stan jest wieczny.

Nieszczęśliwą pomyłką nauki jest założenie, że siła należąca wyłącznie do punktu podparcia Światła-w-spoczynku, jest w ruchu dźwigni, która naśladuje tę siłę.

Walter Russell – „A New Concept of the Universe” (Nowa koncepcja wszechświata); ©Copyright for the Polish translation by walterrussell.pl 2018

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s