„Otworzyłeś drzwi do wieczności…”

Walter Russell prowadził bogatą korespondencję z wielkimi osobistościami swoich czasów. Wszystkie listy przechowywał zabezpieczone celofanem w wielkich tomach. W jednym z nich znajdował się między innymi ostatni list jaki przed śmiercią wysłał Roduard Kipling, gratulując Russellowi pomnika Marka Twaina z 1943 roku.

Wśród wielu mężów stanu, pisarzy, naukowców, i genialnych artystów, z którymi Walter Russell korespondował, byli między innymi John Masefield, George Bernard Shaw, książę Bedfordu, Cordell Hull, Jesse Jones, Thomas Edison, Michael Pupin, Robert Millikan, Charles Kettering, Lee de Forest oraz Francis Trevelyan Miller.

Francis Trevelyan Miller (1877 – 1959) był amerykańskim pisarzem i filmowcem, mającym w dorobku kilkadziesiąt książek historycznych, geograficznych oraz albumów fotograficznych. Oto co, powiedział o Walterze Russellu w uznaniu dla jego naukowych dokonań:

 „Otworzyłeś drzwi do wieczności, przez które nauka musi przejść. Może się wahać, może wikłać się w kontrowersje, ale nie jest w stanie zignorować opisanych przez ciebie zasad, które w końcu zrewolucjonizują sposób w jaki człowiek patrzy na siebie, na świat, na wszechświat i na swoje problemy.”

„W XX wieku uczyniłeś dla nas to, co Ptolemeusz, Euklides, Kopernik, Galileusz i Kepler w swoich czasach. Dużo bardziej przeniknąłeś nasze fizyczne bariery i nadałeś swoim odkryciom konkretną formę nieskończonego prawa, które odpowiada za stworzenie naszego wszechświata i utrzymywanie go w działaniu z matematyczną precyzją od miliardów lat.”*

 


*Walter Russell – „The Universal One” (Uniwersalne Jedno); ©Copyright for the Polish translation by walterrussell.pl 2018

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s