Thomas J. Watson – „Think”

Thomas J. Watson (1874 – 1956) był szefem IBM w latach 1915 – 1956. Slogan „Think” (ang: myśl), stworzony przez niego w 1911 roku, jest do dziś głównym hasłem firmy. Oto, co Walter Russell napisał o Watsonie i jego haśle w „Przesłaniu Boskiej Iliady”:

Pan Watson wiedział, że może stworzyć perfekcyjnie działającą organizację zatrudniającą znakomitych ludzi, wyłącznie poprzez zwiększanie ich zdolności umysłowych, co osiągał dzięki inspirowaniu pracowników, dając im nową wiedzę i zrozumienie. Był także świadomy faktu, iż tylko nieliczni ludzie „MYŚLĄ” w ogóle i dlatego cywilizacja jest na tak niskim poziomie rozwoju.

Każdy jest prawie pewny tego, że myśli, ale zaledwie jedna na sto osób naprawdę to robi. Ludzie jedynie posłusznie wykonują mechaniczne odruchy odziedziczone po milionie razy powtórzonych wcieleniach.

Pan Watson zdawał sobie sprawę z tego, że ludzi można nauczyć myśleć nawet do takiego stopnia, aby rozwinęli swój uśpiony genialny potencjał, będący w posiadaniu każdego człowieka. Dlatego w całej organizacji umieścił tę autosugestię w postaci słowa „MYŚL” i wdrożył odpowiednie procedury, które obligowały jego pracowników do myślenia.

Z tego powodu, a także z powodu jego wizji podniesienia standardów całej ludzkości, sądzę że Thomas J. Watson jest jednym z najgenialniejszych ludzi na świecie, tym który znacznie przyczynił się do przyspieszenia tempa rozwoju naszej amerykańskiej cywilizacji.

Walter Russell – The Message of Divine Iliad, Volume I (Przesłanie Boskiej Iliady, Tom I, Wykład VII); ©Copyright for the Polish translation by walterrussell.pl 2018

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s