Pragnienie – myślenie – tworzenie

Pragnienie stanowi podstawę Stworzenia. Bóg pragnie. Bez boskiego pragnienia wyrażenia Jego wiedzy nie zaistniałby wszechświat materii i przestrzeni. Gdyby nie pragnienie obecne w człowieku, nie byłoby żadnej formy, wytworu, czy podziału idei na małe fragmenty. Boskim zamysłem jest podział bezkształtu Jego Jednej Pełnej Idei Stworzenia, oraz rozbicie i rozmnożenie jej pod postacią wielu form. Dzieje się to za sprawą myślenia. Myśląc rozkładamy wiedzę na wiele części, następnie składamy je w coś, co się porusza, aby wyrazić równowagę i energię skupioną w punkcie podparcia Jednego nieruchomego Światła, skąd każda nasza fala się wydłuża.

To, co czynimy z tymi wychodzącymi falami myślenia, jest tym co robimy z samymi sobą. Możemy być kimkolwiek chcemy. Jesteśmy produktem naszego własnego myślenia, a myślenie jest takie jak wiedza, którą posiadamy. Myślimy o idei, lecz jej nie stwarzamy. Produkujemy jakąś rzecz, lecz wynik tego nie jest ideą produktu. To jedynie fizyczna forma idei. Idea wciąż pozostaje w bezcielesnym Świetle Boga, zamanifestowana przez natchniony Umysł kreatywnego twórcy. Człowiek nie wytwarza niczego poza kształtem i ruchem po to, aby naśladować ideę, która nigdy nie opuszcza Umysłu i nigdy od Umysłu się nie oddziela. Idea jest kosmiczna. Nie może stać się materialna, ale może przybrać formę cielesną, która Ideę naśladuje. Zegarek wyraża koncepcję czasu, ale sam nie jest czasem. Jest wytworem, który symuluje tę ideę, chociaż nią nie jest. Zegarek swym działaniem manifestuje także zasady mechaniki, ale one nie są w nim fizycznie obecne. Koła zębate i inne części, wyrażające te zasady, znajdują się w zegarku, ale nie ma tam żadnej idei. Ja sam, będąc rzeźbiarzem, wytwarzam rzeźbę. Jednak pomysł na rzeźbę nigdy nie opuszcza mojego Umysłu.

Walter Russell – The Message of Divine Iliad, Volume I (Przesłanie Boskiej Iliady, Tom I, Wykład IX); ©Copyright for the Polish translation by walterrussell.pl 2018

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s