Największy naukowiec wszechczasów

Jezus poznał Boga jako Jeden punkt podparcia dla całego falowego wszechświata. Poznał nicość i nierzeczywistość tego Umysłowo-wyobrażonego wszechświata myśli, który istnieje tylko pozornie.

Jezus wiedział jaki jest porządek praw i zasada działania Stworzenia; co więcej, był On jedynym prawdziwym naukowcem. Dzięki swojej naukowej wiedzy był w pełni świadomy tego, że wszystkie stworzone rzeczy są swym własnym przedłużeniem – wszystkie są jednym – wszystkie są wyobrażeniami Umysłu i znajdują się pod kontrolą Umysłu.

To była owa wiedza, która dała Mu moc uzdrawiania i czynienia tak zwanych cudów, które Mu przypisano. Jezus był zatem największym człowiekiem w historii ludzkości, ponieważ posiadał największą wiedzę spośród wszystkich ludzi, którzy kiedykolwiek się narodzili. Wiedza jest kluczem otwierającym drzwi do kosmicznej mocy. Im więcej wiesz, tym większym się stajesz lub możesz się stać.

Wielu z nas usiłuje naśladować Jezusa posługując się ideą dobra. Dobroć lub cnotliwość same nie uczynią nikogo ani wielkim, ani Bogu-podobnym, ani potężnym. To, że ktoś jest dobry, jest wynikiem działania zgodnego z boskim prawem. Człowiek musi znać boskie Prawo Miłości swym sercem i Duszą, zanim będzie mógł żyć miłością. Naśladowanie lub kopiowanie nikogo wielkim nie uczyni.

Walter Russell – The Message of Divine Iliad, Volume I (Przesłanie Boskiej Iliady, Tom I, Wykład X); ©Copyright for the Polish translation by walterrussell.pl 2018

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s