O tym jak jabłko Newtona uniosło się w powietrze

Wszechświat ma naturę dwukierunkową, ciągłą i zrównoważoną. Rządzą nimi dwie ekspresje siły: grawitacji i promieniowania, pomiędzy którymi rozgrywa się taniec całej materii. Podzielona materia zawsze dąży do stanu równowagi w punkcie zero, z którego od nowa wyrusza w taką samą podróż. Materia jest tylko iluzją, projekcją myślącego Umysłu, który steruje nią za pomocą magnetyzmu. Każde ciało jest elektrycznym, falowym ruchem i każde ciało dąży do podobnego stanu.

Jabłko Newtona spadło na ziemię nie dlatego, że zadziałała siła grawitacji. Nauka nie ma pojęcia o tym, czym jest grawitacja. Materia nie przyciąga materii! Jabłko spadło na ziemię, ponieważ stanowiło wysoko potencjalne ciało, które dążyło do równie wysoko potencjalnego ciała jakim jest planeta. Walter Russell tłumaczy:

Gdyby Newton usiadł ze swoim jabłkiem na tydzień lub dwa dłużej, zobaczyłby, że to samo jabłko „wznosi się” do nieba jako nisko potencjalny gaz, dążąc do podobnie nisko potencjalnego położenia, aby zrównoważyć swój elektrycznie-podzielony stan. „Wznoszenie się” rozkładającego się i rozszerzającego jabłka jest znów spełnieniem prawa Natury, zgodnie z którym podobne szuka podobnego.

Dlatego spadanie ciał jest tylko jedną połową cyklu dwukierunkowego ruchu, który przebiega pomiędzy grawitacją i promieniowaniem. Spolaryzowane ciało zwiększa swoją gęstość i potencjał, a następnie w wyniku depolaryzacji zmniejsza gęstość i potencjał. To samo dzieje się z cząsteczkami i planetami. To samo dzieje się z ciałem człowieka. Każde z nich trwa w nieustannym ruchu, gdzie życie stanowi tylko jedną połowę cyklu życie-śmierć, a trwała substancja o niezmiennych właściwościach nie istnieje.

Walter Russell – „A New Concept of the Universe” (Nowa koncepcja wszechświata); ©Copyright for the Polish translation by walterrussell.pl 2018.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s