O fałszywości III zasady dynamiki Newtona

III zasada dynamiki Newtona została sformułowana następująco:

„Każdej akcji towarzyszy reakcja równa co do wartości i kierunku lecz przeciwnie zwrócona”.

Jest ona nieprecyzyjna i niekompletna. Przede wszystkim nie ma jasności co do tego, KIEDY owa reakcja następuje. Czy przebiega jednocześnie, czy w następstwie? Newton miał zapewne na myśli następstwo zdarzeń i tak też fizyka to prawo interpretuje. Jednakże w dalszym ciągu III prawo dynamiki jest niepełne i fałszywe, gdyż jednokierunkowo tłumaczy obraz rzeczywistości fizycznej i przebiegających w niej zjawisk.

Każda reakcja zachodzi jednocześnie z akcją. Każde zjawisko ma dwukierunkową naturę. Należy zatem wg Russella mówić o tzw. akcjo-reakcji jak o jednym zjawisku. To po pierwsze.

Po drugie, następstwem każdej akcjo-reakcji jest kolejna akcjo-reakcja, która przebiega w odwróceniu, czyli dla przeciwnej polaryzacji. Opróżniony stan staje się stanem sprężonym a sprężony, opróżnionym. W centrum grawitacji powstaje centrum promieniowania i na odwrót. Cytując Russella „rozładowanie wydychającego ciała, obojętnie czy człowieka, czy słońca, czy elektronu, ładuje przestrzeń poprzez jej sprężenie i jednocześnie rozładowuje ciało poprzez jego rozprężenie. Następująca po tym akcjo-reakcja wdychania odwraca ten proces”

Zgodnie z tym powszechnym wdechem-wydechem pulsuje cały Wszechświat. To co wewnętrzne zmienia się na zewnętrzne i na odwrót. Śmierć jednocześnie staje się życiem, a życie śmiercią. Widać to wszędzie i nieustannie. To niekończący się proces, który wyraża tkwiącą w jego centrum nieruchomą jedność wszystkiego ze wszystkim.

Dlatego III zasada dynamiki powinna brzmieć tak:

Każda akcja jest jednocześnie zrównoważona przez reakcję równą co do wartości i kierunku lecz przeciwnie zwróconą, i jest następnie powtórzona w odwróconej polaryzacji.”

Źródło: Walter Russell – „A new Concept of the Universe” („Nowa koncepcja wszechświata”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s