Sekret twórczej ekspresji

Miliony ludzi na całym świecie koncentruje się na wytwarzaniu produktów materii, podczas gdy sekret tworzenia nie znajduje się w przedmiotach materialnych, lecz w ich przyczynie. Dlatego należy odwrócić nasz proces twórczy i zamiast skupiać się na efekcie, zająć się jego Źródłem. By to zrobić, potrzebna jest wiedza. Musimy poznać DLACZEGO leżące u podstaw rzeczy. Nie da się zrobić więcej ponad to, co się wie. Nie można niczego interpretować, jeśli nie jest się tym, co się interpretuje. Aby wyrazić boski plan, trzeba się nim stać. Człowiek jest Bogiem w takim zakresie, w jakim wie, że Bóg jest w nim obecny. Rozpoznawszy Go w sobie, może odegrać rolę odpowiednią do swego stopnia poznania. Im lepszy aktor, tym większa zdolność do przeistoczenia się w graną postać. Im lepiej zagrana postać, tym wspanialsze przedstawienie z udziałem takiego aktora.

A zatem stań się tym, co kreujesz. Nie da się wytwarzać nic trwałego, jeśli nie posiada się wiedzy i świadomości Istnienia w Nim, które jest źródłem inspiracji. Istnieje tylko Jeden Twórca, Jeden Myśliciel, Jedno Istnienie we wszechświecie. Im bardziej zbliżysz się do tej Jedni, tym większe będą twoje zdolności twórcze, a twoje dzieła bardziej trwałe.

Weźmy za przykład muzyka skupionego wyłącznie na zdobyciu umiejętności i opanowaniu techniki gry na pianinie. Jego utwory mogą być melodyjne i rytmiczne, ale nie są dziełami sztuki. Wytwarzane w ten sposób dźwięki, nawet jeśli mają rytm, nie reinspirują ani nie zabierają słuchacza na wyżyny kreatywnego geniuszu. Pozostawianie Boga poza jakąkolwiek twórczą ekspresją przypomina kopanie pustej studni. Tworzenie wraz z Bogiem to czerpanie z nieskończonego źródła. Moc Stworzyciela, interpretowanego przez twórcę, wypływa z Duszy. Bez tej mocy muzyka jest niczym. Bez owej iskry twórczego geniuszu, która ma swoje źródło w Duszy rzeźbiarza, jego dzieła będą niczym innym jak kawałkami brązu lub kamienia.

Walter Russell – The Message of Divine Iliad, Volume I (Przesłanie Boskiej Iliady, Tom I, Wykład IX); ©Copyright for the Polish translation by walterrussell.pl 2018

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s