Tajemnica czasu

Czym jest czas? Tajemnicą – bo jest nierealny, a wszechpotężny. Jest warunkiem zjawiskowego świata, jest ruchem zespolonym i przemieszczaniem z istnieniem realnych ciał w przestrzeni i z ich ruchem. A czy nie byłoby czasu, gdyby nie było ruchu? I ruchu, gdyby nie było czasu? Pytania i pytania!

Thomas Mann „Czarodziejska góra”

Wyobraź sobie rzeczywistość jako zakrzywioną projekcję filmową rzutowaną na wielki ekran w przestrzeni, gdzie obrazem są poruszające się ciała w stanie dojrzałości. Droga promieni świetlnych z projektora stanowi etap wzrostu, a powrót promieni do źródła, etap rozkładu. Obie połowy cyklu są równe, a ich długość zależy od wielkości tworzonego ciała. Najważniejsze jest, byś pamiętał/pamiętała, że gdy mówimy o materii, powinniśmy myśleć o falach myślowych, które ją stworzyły. Podobnie czas musimy postrzegać jako nagromadzenie się fal myślowych.* Dlatego każde ciało powstaje z w wyniku nawijania się fal myślowych, a następnie znika w wyniku ich rozwijania.

Czas jest nierealny tak samo jak nierealne są ciała fizyczne. Czas jest ruchem, ale każdy ruch to iluzja, ponieważ Umysł, który odpowiada za projekcję fal myślowych znajduje się w wiecznym spoczynku. Fale myślowe „gromadzą” czas tak samo jak gromadzą masę. Materialne ciała są „zwiniętymi” falami myślowymi. Czas potrzebny na spolaryzowanie jednego cyklu fali jest krótki na tyle, że fala powtarza się co sekundę, co 300 tysięcy kilometrów, przemierzając wszechświat. Gdy fala zwija się w masę i tworzy ciało, zmniejsza częstotliwość powtórzeń i w ten sposób wydłuża cykl wzrostu i rozkładu ciała proporcjonalnie do masy nawiniętej fali.*

Większe cykle czasowe fal myślowych zawierają mniejsze. Życie elektronów, atomów, komórek składa się na życie każdego żywego organizmu. Czas dla owada biegnie inaczej niż dla człowieka, planety, czy galaktyki. Zdasz sobie z tego sprawę, jeśli przyjmiesz, że jednostką czasu, zgodnie z tym co mówił G. I. Gurdżijew, jest oddech jaki wykonuje dane ciało. W bezpośrednim doznaniu okres trwania oddechu odczuwany jest jako teraźniejszość.

Jednak niezależnie od tego jak złożone jest ciało i jak długo istnieje w czasie, przebieg każdego cyklu jest taki sam, bez najmniejszej różnicy. Każde ciało w tym trójwymiarowym wszechświecie zsynchronizowanego ruchu, musi pokonać dziewięć etapów od zera swego początku do zera na końcu.*

*Walter Russell „A New Concept of the Universe”; ©Copyright for the Polish translation by walterrussell.pl 2018

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s