Noc, dzień i siła modlitwy

Cykliczność dnia i nocy jest zgodna z prawem przyrody o naprzemienności wszystkich widzialnych, ruchomych zjawisk falowego wszechświata. Każdy przejawiający się w materii skutek ma dwoistą naturę podzieloną na dwie równoważące się i wygaszające w jedności połowy. Jedna połowa nie może istnieć bez drugiej. Gdyby nie było podziału na noc i dzień, żylibyśmy w bezczasowym teraz.

W dniu wszystkie żywe ziemskie istoty są aktywne. Poświęcają ten czas na wiele fizycznych czynności, a w przypadku człowieka, również na myślenie, które jest aktem twórczym. Tak jak każde ruchome zjawisko, które bez końca wyłania się i znika w punkcie narodzin, tak samo fizyczna aktywność przenika się z okresami odpoczynku i bierności. Noc to okres bezruchu dla ciała materialnego, odłączenia się Świadomości od ciała i powrotu do Źródła:

„Noc jest najważniejszą częścią życia. Marnujemy ten cenny czas, ponieważ nie znamy znaczenia snu i nie wiemy czym jest to, co śni. To nie Świadomość zasypia. Na pewno nie istnieje też coś takiego jak nieświadomość. Musimy o tym pamiętać, jeśli chcemy zrobić użytek z nocy i przyspieszyć naszą wędrówkę na górski szczyt, nie ograniczając jej jedynie do dnia.”

Noc potrzebna jest do regeneracji ciała fizycznego i zyskaniu duchowej inspiracji, którą dać może tylko kontakt z Jednością. Sen może trwać bardzo krótko i mimo to przynieść wystarczająco dużo korzyści, lecz jest zawsze niezbędny dla utrzymania sił witalnych, oraz twórczej ekspresji:

„Noc służy zyskiwaniu nowej wiedzy i motywacji do tego, aby w mistrzowski sposób manifestować Boga. Jeśli nasze myśli są przedłużeniem Światła znajdującego się wewnątrz nas, wówczas nasze wytwory są dziełami sztuki – muszą takie być, ponieważ Bóg nie zawodzi w inspirowaniu nas swymi potężnymi pływami.”

Do uzyskania mocy jaką niesie ze sobą noc służyć może modlitwa. Modlitwa, którą stosował Walter Russell nie miała formy słownej i mechanicznej recytacji. Modlitwa pozwalająca człowiekowi nabrać energii i inspiracji, aby jak najlepiej wyrazić boską wolę, jest skuteczna gdy staje się głębokim pragnieniem, które pielęgnuje się w każdej chwili i w każdym działaniu. Dzięki właściwej modlitwie noc staje się czasem, w którym wola człowieka jednoczy się z wolą Boga:

„Nigdy nie kładę się spać bez świadomego pomyślenia takiej modlitwy, w której wyrażam pragnienie w postaci pełnego projektu na jutrzejszy dzień. Nie osłabiam mojej modlitwy starając się znaleźć odpowiednie dla niej słowa. Utrzymuję siłę pragnienia dzięki temu, że nie rozbijam go na słowa czy części. Moje modlitwy są komuniami, nie rozmowami.”

Najwięksi twórcy, naukowcy i wynalazcy nie potrzebowali dużo snu, ponieważ będąc w ciągłym kontakcie z Jednością – w stanie ekstazy – uzyskiwali nadludzkie siły i zdolności pozwalające im zrealizować boski impuls. W nocy – w ciszy – w ciemności – we śnie otwierają się wrota do nieograniczonej mocy i wiedzy.

 


Walter Russell – „A Message of the Divine Iliad” (Przesłanie Boskiej Iliady) ©Copyright for the Polish translation by walterrussell.pl 2018

2 myśli na temat “Noc, dzień i siła modlitwy

 1. Falowy wszechświat być może obejmuje także czas. Wskazywałaby na to dylatacja czasu. Choć nie dokładnie działa jak efekt dopplera, to mnie jednak zastanawia pewna analogia czasu.
  Poza tym bez dnia i nocy nie koniecznie żylibyśmy w bezczasowym teraz. Psychika ludzka porządkuje zdarzenia i doswiadcza upływu czasu według zaistniałych zjawisk w jego życiorysie. Zawsze będzie miał człowiek poczatek poczucia poczatku i końca dyktowanym narodzinami i śmiercią.

  Polubienie

  1. Cześć.
   Myślę, że sformułowanie „Gdyby nie było podziału na noc i dzień, żylibyśmy w bezczasowym teraz.” może być także metaforą dotyczącą ogólnego braku dualności, a wtedy tylko wieczność, czyli tu i teraz :).
   Z tego co wiem – TEORETYCZNIE? 🙂 – tzw. oświeceni mają poczucie początku, końca, jednak czują, że to poczucie jest na poziomie myśli, dalej emocji; mogą i zachowują zdrowy dystans, ponieważ rozpoznali w sobie nieskończoność.
   Lub pisząc prościej: PAMIĘTAJĄ, LECZ NIE ROZPAMIĘTYWAJĄ :).
   Pozdrawiam.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s