„Nowa koncepcja wszechświata” – streszczenie

newconcept

Książka napisana w 1953 roku przez Waltera Russella jest rozprawą naukową na temat Russelliańskiej Kosmogonii. W syntetyczny sposób omawia ona najważniejsze zagadnienia fizyczne w tym pojęcie światła, energii, elektryczności, magnetyzmu i materii. Ponadto Autor odpowiada w niej na pytania dotyczące natury wszechświata, odkrywa tajemnicę czasu, życia i śmierci.

W załączonym „Liście otwartym do świata nauki” Walter Russell przedstawia swoje odkrycia oraz wzywa do zmiany obecnych paradygmatów naukowych. Jak mówi, obowiązujące teorie nie stanowią prawdziwej wiedzy, gdyż nie wskazują na przyczynę zjawisk, a jedynie mówią o ruchomej iluzji, mylnie branej za obiektywną rzeczywistość. Autor wyjaśnia na czym polega fałszywość zasad dynamiki Newtona, prawa powszechnego ciążenia, zasad termodynamiki, mechaniki kwantowej, teorii atomu i cząstek elementarnych oraz wielu innych koncepcji, które opisują wszechświat jako nieciągły, jednokierunkowy i pozbawiony równowagi.

Według Waltera Russella wszechświat nie ma substancji i zbudowany jest z fal myślowych, z których utkane są ciała fizyczne, będące manifestacją idei Jednego Umysłu. Świat fizyczny to jedynie ruchoma, wieczna myślowa projekcja idei Umysłu, która powstaje zgodnie z zasadą polaryzacji poprzez podział stanu równowagi i spoczynku na dwa niestabilne, elektryczne stany grawitacji i promieniowania. Wszechświat ma naturę cykliczną, dwukierunkową i harmonijną, a wszystkie formy cielesne, oddające wyobrażenia Stwórcy, rodzą się i umierają zgodnie z rytmem, w jakim zachodzi wymiana pomiędzy dwoma warunkami ciśnieniowymi odpowiedzialnymi za kompresję i ekspansję.

Walter Russell przedstawia swoją teorię materii, zgodnie z którą każde ciało przechodzi przez te same etapy rozwoju i pod kontrolą czterech biegunów magnetycznych podwójnej polaryzacji wyłania się z przestrzeni, osiąga kształt kuli i zostaje z powrotem „połknięte” przez przestrzeń. Dlatego systemy atomowe i słoneczne są tak samo zbudowane, a ich ruch reguluje efekt żyroskopu. Z kolei pierwiastki chemiczne nie są substancjami, lecz fazami rozwoju jednego ruchomego wiru, którego cykl życia przebiega zgodnie z falą oktawową, co oznacza, że pierwiastki można „podwyższać” i „obniżać” w taki sam sposób jak dźwięki. Ilustrują to dwa układy okresowe oraz rysunki, stanowiące załącznik do pracy.

Dowodem na słuszność koncepcji Autora jest eksperyment, który polegał na zmianie składu chemicznego wody z użyciem prądu elektrycznego. Transmutacja pierwiastków jest możliwa, gdy wykorzystuje się zjawisko polaryzacji i efekt żyroskopu. Dzięki tej wiedzy nauka może dać światu pokój, wolną energię, nowe metale oraz dowód na istnienie Boga, którego jedynym prawem jest Prawo Miłości. Człowiek od zawsze je łamał, za co płacił swym cierpieniem, dlatego obowiązkiem nauki jest wskazać drogę poszukiwaczom duchowej prawdy i rozpocząć nową erę nowych ludzkich możliwości.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s